Zarejestruj się a będziesz otrzymywać ciekawe informacje z Indii, Nepalu, Bhutanu, Chin i tybetu

A A A

Indie – podróż do kraju zmysłowości

Indie to ojczyzna Kamasutry i tantry. Jeżeli chcielibyście połączyć wędrówkę w poszukiwaniu starożytnej sztuki miłości z poznaniem kultury tego kraju, wybierzcie się do Khadżuraho. Znajduje się tu antyczna świątynia należąca do najpopularniejszych w całych Indiach, której wnętrza zdobią płaskorzeźby przedstawiające sceny rodzajowe, w tym również pary w miłosnym uniesieniu. Wycieczka tu będzie świetną rozrywką, a jednocześnie pozwoli Wam spojrzeć na Indie z innego, mniej turystycznego punktu widzenia. Czy wiedzieliście o tym, że Kamasutra w rzeczywistości nie była tylko łóżkowym przewodnikiem, ale księgą zawierającą wskazówki tego, jak połączyć się z drugim człowiekiem w drodze do oświecenia? Płaskorzeźby są na zewnątrz - JD
Ciekawa historia wiąże się również z Taj Mahal. Imponujący budynek, który na żywo prezentuje się jeszcze piękniej niż na zdjęciach, nigdy nie był pałacem, ale …mauzoleum. Został wzniesiony przez Szahdżahana, który, załamany po śmierci ukochanej żony, postanowił ją upamiętnić najpiękniejszym grobowcem na świecie., Jego powstaniu towarzyszyła dwuletnia żałoba siłą narzucona mieszkańcom kraju. Wędrując wśród niesamowitych zabytków Indii, co i rusz spotkacie się z takimi opowieściami. Miłość i seks to ważne aspekty religii i kultury kraju, a ta zachwyci Was swoim bogactwem. Od mitologii, przesz sztukę, aż po kuchnię – to jedno z najbardziej barwnych miejsc na świecie.
Urlop w Indiach to ciekawa propozycja także z bardziej pragmatycznych względów. Po pierwsze, to fantastyczne miejsce na ucieczkę od europejskiej jesieni i zimy. Sezon rozpoczyna się tu w październiku i kończy na wiosnę, ale najlepszy czas na podróż to właśnie miesiące od października do lutego – później zaczyna robić się bardzo gorąco. Po drugie – chociaż egzotyczne podróże kojarzą się z ogromnymi wydatkami, ceny w Indiach są znacznie niższe od europejskich. Przykładowo, za obiad w restauracji zapłacicie około 20 złotych. Największy koszt takiej podróży to bilety lotnicze – ale jeżeli zarezerwujecie je z wyprzedzeniem, uda się Wam sporo zaoszczędzić, a łączny wydatek będzie porównywalny nawet z tym, co trzeba wydać na urlop nad polskim morzem.

Indie – podróż do kraju zmysłowości 0 out of 5 based on 0 ratings.